diafon-interkom sistemleri

diafon-interkom sistemleri

Kaya Güvenlik Sistemleri Yılların Deneyimleriyle Tüm Görüntülü,Görüntüsüz Diafon ve İnterkom sistemlerin bakım,onarm,montaj,satiş hizmetiyle sizlerle....

Diafon Nedir?

Diafon, daire ile dış kapı ya da dış kapı ile bina görevlisi, daire ile bina görevlisi arası görüşmeyi sağlayan, bas-konuş, bırak, dinle esasına göre yapılan düzenektir. Genellikle iş yerlerinde, apartmanlarda, taksi duraklarında kullanılan bu düzenek kısa süreli karşılıklı konuşmayı sağlar.

Bir diğer tanımla diafon site ve apartmanlara uygulanan görüntülü ve sesli konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel ismidir. Bu sistem özellikle apartman ve sitelere uygulanmaktadır. Ayrıca işyerleri ve villalar için uygulanan sistemlerde mevcuttur. İşyerlerinde ve ofislerde güveliğin sağlanması için kullanılmaktadır.

Günümüzde inşaat projelerinin genelinde ve özellikle site ve toplu konutlarda görüntülü diafon sistemleri kullanılmaktadır. Görüntülü diafon sistemleri daireler arası görüşme, sosyal tesislerle görüşme ve güvenlik ile görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe sıkça tercih edilmektedir. Görüntülü diafon sistemlerinde daire içi monitörler, güç kaynakları, zil paneli gibi birçok unsurun beraber çalışması ile konuşma ve görüşme yapılabilmektedir.

Diyafon tesisatındaki konuşma şekli tek hatlı telsiz konuşma sistemini gibidir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma başlar, buton bırakıldığında ise dinleme konumuna geçilir. Konuşma bittikten kısa bir süre sonra ise otomatik olarak kapanır. Paralel bağlantılar yapılarak şube sayısı artırılabilir.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ